Lasila Põhikool on maakool, mis pakub põhihariduse omandamise võimalust Rakvere valla ja naaberomavalitsuste perede õpilastele. Kooli juures töötab lasteaiarühm 3-7 aastastele lastele.

Lasila Põhikool töötab kahes hoones: 19. sajandist pärit mõisamajas ja 2012. aastal valminud uues algklasside majas. Lasteaed tegutseb lasteaiamajas. Mõisaansambli juurde kuulub park. Majaesise tiigi kaldal asub akadeemik Karl Ernst von Baeri mälestuskivi. Kool asutati Lasila mõisa härrastemajja aastal 1922 ning suleti 1973. aastal, mil seal alustas tööd Energia kolhoosi osakonna keskus. Aastal 1986 alustas mõisahoones uuesti tegevust kool (lasteaed-algkool, algkool 1986-1995, põhikool alates 1995).

Kool loeb oma vanust alates 1786.aastast ja tähistas 2021. aastal hariduselu 235. aastapäeva.

Kooli vahtralehelastest maskotid Kats ja Pets on vallatud tegelased, kes innustavad õpilasi väitega "Tahan ja õpin".