KLASSIVÄLISED ÜRITUSED aprill - juuni

2. aprill - Esmaabi koolitus 5.-9. kl. Andrus Lehtmets 10.00

5. aprill - 4. klassi õppekäik Rakveresse

9. aprill - Rakvere valla noorteseminar Sõmerul 8.-9. kl

11. aprill - Kodu-uurijad õppekäigul Tallinnas

Valisime Ajaloomuuseumi poolt pakutud elamusliku haridusprogrammi "Keskaegne linn-kaupmehed, kõrts ja kirik". Programmi käigus saime käia kolmes hoones: Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones, Tallinna raekojas ja Niguliste muuseumis.

Suurgildi hoones tutvustas õpilastele maja pikka ja põnevat ajalugu ning keskaegset kaubandust giid Anne, kes lubas kõike oma käega katsuda ning küsimusi küsida. Olime üks uudishimulik kamp, kes kõik järgi proovis, mis meile pakuti. Rollimängude abil  said paremini selgeks keskaegsed ametid, kaubad ja linnakeskkond. 3,5 tunni sisse mahtus ka lõuna, mida saime süüa   Tallinna raekojaga ühes hoones asuvas kõrtsis III Drakon.  Supi söömiseks meile lusikat ei antud, sest keskajal rüübati suppi üle savikausi ääre. Seda tegime meiegi üsna hämaras ruumis küünlavalgel, sest keskajal ju elektrit ei olnud.

Pärast lõunat suundusime Niguliste kirikusse tutvuma muuseumiprogrammiga Niguliste ABC. Noor giid Mia tutvustas kiriku ajalugu, erakordset kappaltarit ning Bernt Notke maali “Surmatants”.  Mia ekskursioon oli nii haarav, et tekkis soov veelkord Nigulistet külastada, sest nii mõnigi objekt jäi järgmiseks korraks, nagu lubas meie giid Mia.

16. aprill - Suurtelt väikestele lasteaed

18. aprill - Ülestõusmispühade tähistamine

Näitus "Lasila kooli kirjanduslik album 1924/25"

30. aprill - Liikluskoolitus Uhtna koolis 8.-9. kl. Märt Treier  12.15

9.-11. mai - Läti külaliste vastuvõtt

17. mai -Usundiõpetuse õppepäev

18. mai - PEREPÄEV Oandul

21. mai - Tulevase 1. klassi kooliga tutvumispäev

22. mai - Rakvere valla 7.-9. klassi tublimate õpilaste vastuvõtt Sõmerul

23. mai - Kitarrikontsert. 9. klassi loovtööde kaitsmine

24.- 26. mai - 9. klass lõpuekskursioonil Peterburis

29. mai - 9. klassi lõpukell

31. mai - Palmse mõisa külastus 4. klass

1. juuni - MAAELUFESTIVAL Sõmerul

3. juuni - Rakvere valla 4.-6. klassi tublimate õpilaste vastuvõtt Sõmerul 11.00

5. juuni - Rakvere valla 1.-3. klassi tublimate õpilaste vastuvõtt Sõmerul

4.-5. juuni - KEAT laager

6. juuni - Ekskursioon Tartusse 4., 6. ja 7. kl

7. juuni - Õppeaasta lõpuaktus 

15. juuni - 9. klassi lõpuaktus 15.00


 KLASSIVÄLISED ÜRITUSED jaanuar-märts 

21.-25. jaan - Võõrkeelte nädal

Võõrkeelte nädala eesmärk oli õpilaste silmaringi laiendamine ning eneseväljendusoskuse arendamine võõrkeeltes. Vahetundides said õpilased end proovile panna vene-inglise sõnade ühendamise (Quizlet match) võistluses. Teemaks nädalapäevad, värvid ja perekond.

 5.- 7. klassidele toimus tõlkevõistlus. Tublimad tõlkijad olid Merike Tamm, Carolin Laasberg ja Jelizaveta Kravtšenko. Lisaks võeti 5.- 7. klassides mõõtu keeleväänamissalmide ettelugemisel, mis oli keeruline aga samas ka väga lõbus.

7.- 9. klassidele toimus KULDVILLAK- „Welcome to Great Britain!“ Kolmeliikmelistest segameeskondadest olid tublimad Jan Markus Ojala, Helena Kollom ja Gerty Punane.

Nädala võttis kokku vahva kontsert, kus kõik klassid said esitada kas ühe luuletuse või laulu inglise või vene keeles. Algklasside õpilased olid tublid inglise keeles lauljad. Imetlusväärne oli Jan Markus Ojala, kellest paremat keeleväänamissalmide (tonque twister) lugejat inglise keeles on raske leida. Venekeelsete laulude meister oli muidugi õpetaja Rimma ja 8.- 9. klassi õpilaste ansambel. Kogu koolipere nautis võõrkeelseid lõbusaid rütme.

6. veebr - Kontsert SUUR PAUK (Eesti kontserdi koolikontsert) 8.30

Eesti Kontserdi poolt korraldatud kontsert "Muusika tegi ahvist inimese"  tõi meie kooli esinema ansambli ÄGE BRASS. Saime väga palju teada erinevate pillide sünniloost ning nautisime muusikat meisterlikus esituses. Emotsioonid laes.

11. veebr - Kontsert MUUSIKATUND TANJA JA MIHKLIGA (Eesti Kontserdi koolikontsert) 9.10

Meil  oli erakordselt meeldiv võimalus  esimest korda  Lasila koolis kohtuda Tanjaga. Saime teada, kuidas poplaulud sünnivad ja kuulsime Tanja vahetut esitust. Klaveril saatis ning toredaid lugusid laulude vahele pajatas Mihkel Mattisen. Agaramad ja kiiremad said ka autogrammi ning võimaluse selfiks koos Tanjaga.

14. veebr - Sõbrapäev

14. veebruaril tähistasime Lasila Põhikoolis sõbrapäeva. Päeva jooksul oli võimalus saata sõbrapäeva postkasti kaudu sõpradele kirju ja kaarte. Lähtudes sõbrapäeva traditsioonist,  oli tehtud ettepanek võimalusel kanda midagi punast või roosat. Hommikul jagati ka sõbrapäeva šokolaadi.

Kolmanda tunni ajal esines saalis  muusik Kaire Rapur, kes rääkis oma elust läbi muusika ja laulis enda kirjutatud laule. Oli väga mõtlema panev ja kena kontsert.

Päev lõppes Rakvere kino külastusega , kus Lasila Põhikooli õpilased koos Uhtna Põhikooli õpilastega vaatasid filmi ,,Mia ja valge lõvi“. Film oli igati kaasahaarav ja jutustas oma loo sõprusest loomadega.

19. veebr - Suurtelt väikestele 1. kl

21. veebr - Direktori vastuvõtt tublimatele õpilastele ja nende vanematele

21. veebruaril leidis aset traditsiooniline direktori vastuvõtt tublidele õpilastele ja nende vanematele. Kutsutud õpilasi oli seekord täpselt 20. Koolijuht jagas tänusõnu ning kiituskirju, muusikat tegid Kadrina Kunstidekooli õpilased.

Pärast kontserti ootas külalisi hõrgutisi täis pidulaud, mida oma kooli õpilased olid õpetaja Anu Õunapi juhendamisel meisterdanud.

22. veebr - Vabariigi aastapäeva tähistamine

Vabariigi aastapäeva tähistasime seekord veidi teisiti. Tavapärase kontsert-aktuse asemel toimus hommikul liputseremoonia ja pärgade asetamine Kadrina ja Jõepere vabadussõja mälestusmärkide juurde.

Päeva teises pooles toimus aga kogu koolipere suur aastapäevapidu. Iga klass oli valmistanud maitsvaid hõrgutisi, katnud peolaua ning valmistanud ette ühe Lääne-Virumaa kuulsa inimese kohta eeskava.

Tutvustatud said kirjanik F. R. Kreutzwald, luuletaja Olivia Saar, ettevõtja Oleg Kross, lauljad Emily Jürgens ja Tanel Padar ning näitlejad Elina Purde, Tarvo Sõmer ja Üllar Saaremäe. Viimane ettekanne tõi endaga kaasa nii ülevaid hetki Eesti esimesest Üldluulepeost kui ka vastandlikust Punklaulupeost.

Õpetaja Tiina Rumm tegi 15 minutilise ajarännaku Eesti ajalukku ning tutvustas toredat
samasisulist lauamängu.

Meeleolu oli pidupäevale kohaselt ülev, põimudes vaheldumisi nii põnevate etteastetega, kui ka Eesti rahva hinge võitnud laululugudega. Kui kõlama hakkas Kihnu Virve lugu „Merepidu“, lõi õige eestlase lauluoskus alles välja. Hää, et lagi pääle jäi!

Näitus "Sinimustvalge"

Veebruaris avatud näitus "Sinimustvalge" on pühendatud Eesti Vabariigi 101. sünnipäevale ning ka meie lipu 135. sünnipäevale. Lipu sünnipäev on 4. juunil.
Näitust külastasid kõik klassid, kes said infot lipu sünniloost ning vaadata esemeid, mille värvikombinatsioonideks on sinine, must ja valge. Trikoloori värve võib leida kleepsudel, raamatutel, küünaldel, kikilipsul ning isegi maiustuste pakil.
Näitusele toodi ka kaks Sipsikut. Eno Raua raamatukangelane ilmus oma rahvusvärvides meie raamaturiiulitele sügaval nõukogude ajal, täpsemalt 1962. aastal.

5. märts - Paarisõppepäev ja vastlaliug

Seekordne paarisõppepäev oli järjekorras juba viies. Esimest korda olid kaasatud ka 2.-3. klassi õpilased ning 1. klassi õpilased nautisid päeva külalisõpetajate seltsis.  

Tundide teemad olid taaskord seinast-seina hõlmates nii tõsisemaid kui ka lõbusamaid tegevusi. Eesti Laulust Antarktise sulamiseni ja Joonestamisest Kriminaaltangoni. Väiksemad tundsid rõõmu liikumismängudest ning talvisest grillimisest. Loomulikult said tutvustatud ka vastlapäevakombed ning seda lausa kolmes keeles.

Õpilaste tagasisidest võib lugeda, et tegemist oli nende lemmikuma paarisõppepäevaga üldse. Õpetajad hindavad koostöökogemust, põnevat väljakutset ja ka ise juurde saadud uusi teadmisi.

Kui kolm paarisõppetundi 5. märtsil läbi said ning hernesupp ja vastlakukkel söödud, oli paras aeg minna õue lustima. Ütleb ju vanarahvaski, et kui vastlapäeval liugu lasta ja rõõmus olla, tuleb hea ja rõõmurohke aasta nii sandile kui saksale. 

Vastlatrallil oli kavas neli tegevust: vastlalaulude laulmine, talvised teatevõistlused, lumepallikull ja muidugi kelgutamine. Nii mõnigi õpilane sai sellelt koolipäevalt koju kaasa punased põsed ja rõõmsa meele.

12.-14. märts - Emakeele ainepäevad 

Emakeele ainepäevad said järjekordse avastardi sellega, et iga klass pani kokku oma klassi ajalehe. Raamatukogus saab uudistada kaheksat (kolmas ja viies klass tegid ühise ajalehe) väga huvitavat ja eriilmelist ajalehte. Tore, et julgeti olla omanäolised ja traditsioonitud!

12. märtsi lõuna ajal toimus ka traditsiooniline etteütlus õpetajatele. Selle aasta parimaks õigekirjutajaks õpetajaks osutus õpetaja Kristi Võhmar, kes ainsana ei teinud ühtki viga. Tegelikult olid tublid kõik õpetajad, kes end proovile pani. Neid, kellel üks või kaks pisikest viga, oli päris mitu.

14. märtsil, emakeelepäeval toimus traditsiooniline etteütlus õpilastele. Esimese klassi õpilane Nele-Liis Reesalu ei teinud ühtki viga. Valisime ka eraldi 2.-3. klassi parima õigekirjutaja, kelleks tuli Eliise Zubarev kolmandast klassist. Teise kooliastme parim õigekirjutaja oli kuuenda klassi õpilane Jelizaveta Kravtšenko, kes ei teinud ühtki viga. Ja kolmanda kooliastme parim õigekirjutaja oli sellel aastal Karoliina Kask üheksandast klassist.

Emakeele ainepäevad Lasila Põhikoolis lõpetas reedel, 15. märtsil toimuv raamatukoguöö.

15. märts - Raamatukoguöö

Raamatukoguöööööööö 2019 pealkiri oli ""Laulupidu 150" ja Tantsupidu ka".

Pidustustele hakkasime minema 15. märtsil kell kuus õhtul. Eelnevalt olid soovijad lunastanud piletid oma loovtööga. Piletid said 23 õpilast ja 8 pedagoogi. Õhtu algas teadmiste proovile panekuga, mis oli ka väga lõbus. Samuti kaunistasime vaibad, mida oli laulupeole minekuks vaja kaasa võtta. 
Meie Laulupidu ja meie Tantsupidu said omale fantastilised vaatajad. Kui lõpus püsti tõusime ja ühiselt kooriga laulsime, oli uhke tunne. Meie õpilased olid nii kaunid ja pidulikud oma pärgade, rahvuslike riiete ja kaunistatud korvikestega. Pidasime piknikku ja viisime mõisaparki 15 maakonna pesadesse Laulupeo tule. See oli Tule Tulemise lugu. Õhtu jätkus seltskonnatantsudega ja tordi söömisega.

25. märts - Minu Riik 9. kl

Traditsiooniliselt kuulub lõpuklassi kevadesse ka osalemine programmis "Minu Riik". Seekord oli meil võimalus külastada presidendi kantseleid Kadriorus, Toompea lossi ja Tallinki laeva. 

Pikema vestluse noortega pidas maha viimaseid päevi Riigikogu liige Marko Pomerants. Ta rääkis sellest, millega saadikud igapäevaselt tegelevad ja vastas rohketele küsimustele. Peatuti ka valimistel ning uuel loodaval koalitsioonil. 

Kardiorus imetlesime Pätsi-aegset kaunist mööblit, kuulasime giidi huvitavaid lugusid ja ka president õnnestus ära näha. 

Oli sisukas ja tore päev. 

26.- 29. märts - Reaalainete nädal

 


 Koolivaheajad ja trimestrid 2018/2019 õppeaastal

 KOOLIVAHEAJAD

  I vaheaeg 22.–28. oktoober 2018;

  II vaheaeg 24. detsember 2018 – 6. jaanuar 2019;

 III vaheaeg 25. veebruar – 3. märts 2019;

 IV vaheaeg  22. aprill – 28. aprill 2019;

 V vaheaeg (v.a. 9. kl) 12. juuni – 31. august 2019.

 TRIMESTRID

 I trimester 3. september – 23. november 

 II trimester 26. november – 22. veebruar 

 III trimester 4. märts – 11. juuni 


 KOOLITARBED, MIDA VAJAB 1. KLASSI ÕPILANE:

 • pinal – soovitav pehmest materjalist;
 • ruudulised (väikesed ruudud), joonelised-16 joonega ja abijoontega vihikud. Esialgu vajalik 2 joonelist ja 1 ruuduline vihik; 
 • valge vihik;
 • vihikute mapp;
 • kileümbrik A-4 - värviliste paberite jaoks;
 • kileümbrik A-3 - kunstitööde jaoks;
 • 5 kiirköitjat– tööde hoidmiseks;
 • harilikud pliiatsid (3tk) –keskmise pehmusega (HB);
 • värvipliiatsid (12 värvi), viltpliiatsid (6 värvi);
 • marker ja markerilaud (väike valge tahvel), lapp kustutamiseks;
 • 20-cm pikkune joonlaud;
 • ümbrispaberid/kaaned õpikutele, kilekaaned vihikutele, iseliimuv kile päevikule;
 • kogumistopsiga pliiatsiteritaja;
 • kustutuskumm;
 • liimipulk, PVA-liim, teip, liimipüstol;
 • käärid;
 • suur pakk voolimissavi, plastiliin;
 • värvilised paberid, kartongid, lainepapp, siidpaberid;
 • karvatraat, liikuvad silmad;
 • joonistuspaberid (A-3, A-4);
 • guašid, vesivärvid, segamisalus, veetops, lauakate, lapp laua puhastamiseks, põll kunstitunniks;
 • plastmasskarp maalimistarvete hoidmiseks;
 • õlipastellid;
 • 3 erineva laiusega pintslit;
 • dressid, spordijalatsid, suusad, ujumisriided, ujumismüts;
 • sussikott (riidest), dressikott (riidest);
 • vahetusjalatsid – õhku läbilaskvad ja lapse jalga toetavad sandaalid;
 • paberist käterätikud ja taskurätikud, kamm;
 • helkur.

Kõikidel õppevahenditel peab olema õpilase nimi.
Lasila Põhikooli õpilaspäeviku saab laps kooli poolt tasuta. 

 

 


© 2019 Lasila põhikool