Lasila kooli lapsevanemate küsitluse tulemused

Kliki lingil, et näha tulemusi.


 

Õpilasüritused IV veerandil

3.04 - Kaurikooli tantsijate kontsert

5.04 - 1.-4. kl teater "Lemmikband" Vanemuises

1.-4. klassi õpilased  käisid Vanemuise teatri suures majas vaatamas lastelaulu lavastust "Lapsepõlvebänd".

Päris tihti on tunne, et tahaks kõik tüütud tegemised nurka visata ja bändi teha – mängida, laulda ja möllata. Mõnikord on suurtel inimestel seda tahtmist isegi rohkem kui lastel, aga nad häbenevad ja ei näita välja, sest on töö ja kodu ja muud mured, mis ei lase vabalt toimetada. 

Teatris on aga kõik võimalik, sest siin saavad kokku näitlejad, kelle lemmiktegevus on mängimine. Selle teatritüki sees saavad nad võimaluse minna tagasi sinna, kust nad pärit on – oma lapsepõlve – , ja teha seda, millest nad on alati unistanud – bändi!

Suured hakkavad lasteks, otsivad välja oma lapsepõlve lemmiklaulud ja lülitavad pillivõimud sisse – muusika ja pidutuju lükkavad katuse pealt!                              

6.04 - 6.-9. kl Ideede laadal Rakveres

8.04 - PEREPÄEV

13.04 - Ülestõusmispühade tähistamine

13. aprillil tähistasime koolis ülestõusmispühi traditsioonilise meisterdamisega, mida juhendas Kaja Alasoo. Õpilased ja õpetajad valmistasid kaunistusi, millega oma kodudesse pühademeeleolu luua. Meisterdamas käisid ka mängurühma koolieelikud. Iga klass sai vaadata videot „Kolm puud“, mis jutustas Jeesus Kristuse ülestõusmisloo.  Selle teksti lugesid stuudios sisse 2014. aastal praegused 8. klassi õpilased.

27.-29. 04 - LÄTI SÕPRADE VASTUVÕTT

Sõprussuhted Lasila Põhikooli ja Läti Anna Brigadere nimelise põhikooliga on kestnud juba üle kümne aasta. Kui meie Rakvere vald ja Tervete vald Lätis koostööleppe sõlmisid, siis oli üsna selge, et ka koolid hakkavad rohkem omavahel suhtlema. Õpilasvahetuse raames on meie õpilased käinud korduvalt Lätis ja nemad siin. Sellel kevadel oli taas nende kord meid külastada. Külaskäik toimus 27.-29. aprillini. 

Olime kümne läti õpilase ja nelja õpetaja jaoks kokku pannud meeleoluka programmi, mis sisaldas kohtumisõhtut koolis, vallamaja, Politseimuuseumi ja Lontova seikluspargi külastamist, volbriõhtut Rakvere linnuses ning matka Äntu järvede äärde. Koos külalistega  tegid kogu seikluse kaasa ka kümme meie kooli õpilast, kes peale uute sõprade leidmise arendasid ka oma keeleoskust. Suur tänu kõikidele, kes vastuvõtu korraldamisega seotud olid ja lõunanaabrite siinviibimise meeldivaks elamuseks muutsid. Juba järgmisel kevadel on meie õpilased oodatud Lätimaale. 

5.05 - PAARISÕPPEPÄEV

9.05 - 9.kl programm MINU RIIK Tallinnas

12.05 - Maakondlik ALGKLASSIDE LOODUSPÄEV

19.05 - Usundiõpetuse õppepäev

19. mail kogunesid Lääne-Virumaa usundiõpetust õppivad lapsed Kadrinasse pidama oma 17. õppepäeva. Teemaks oli „Reformatsioon 500“. Martin Lutheri reformatsioonist möödub tänavu 500 aastat. Kunagi oli Martin Luther öelnud: "Kui ma ka teaksin, et homme on maailma lõpp, istutaksin ma täna õunapuu". Eesti Evangeelne Luterlik Kirik on kutsutud üles eestimaalasi istutama oma aedadesse õunapuid. Nii istutasime meiegi Kadrina kirikuaeda ühe õunapuu. Õppepäeva mahtus ka rühmatöödest meisterdamine, tutvumine oreliga, mõtisklus ning kuuldemängu kuulamine. Päikseline kevadilm soosis pikniku pidamist. Õppepäeva õnnestumisele aitasid kaasa õpetajad ning EELK Kadrina Katariina kogudus.

22.05 - Loeng "Mõisakultuur 19. sajandil"

Sel aastal möödub 155 aastat kividest mõisahäärberi ehitamisest Lasilas. Mõisaomanikeks olid siis Ungern-Sternbergid. Kutsusime tähtsa juubeli tähistamiseks külla külalise. Teemal „Mõisakultuurist 19.sajandil” käis kooliperele 22. mail rääkimas Tallinna Ülikooli Ajaloo instituudi professor Ulrike Plath. 1. -9. klassi õpilased said teada mõisaaegsete toitude, kommete, lemmikloomade ning muude elu-olu puudutavate asjade kohta. Loengut ilmestasid illustratsioonid ja väljalõiked tekstidest. Teine mõisa sünnipäevale pühendatud üritus toimub 5. juunil.

29.05 - 9. kl lõpukell

2.06 - Ekskursioonide päev

5.06 - Õppeaasta lõpuaktus. MÕIS 155

1830. aastal said Ungern-Sternbergide suguvõsa Lasila mõisa Baeridelt. Uue mõisahoone ehitamine algas alles 1860. aastal ning valmis kahe aasta jooksul. Tänavu tähistab kividest mõisahäärber oma 155. sünnipäeva.  Ungern-Sternbergide ajal valmis lisaks hoonele ka mõisakompleksi kuuluvad abihooned, samuti rajati tiikide süsteem ning park.

Kooli viimasel päeval kogunesime saali mängima maastikumängu „Mõis 155“.  Eesmärgiks oli läbida saatelehe abiga mööda koolimaja paiknevad kohad, kus õpetajad pöörasid tähelepanu mõisaaegsele vanale klaasile, uksekäepidemele, kremoonile, laemaalingule, kaminale, stukk-kaunistusele jne. Õues vaadeldi esifassaadi, mõõdeti pargipuude vanust ning kõrgust. Koolikell andis märku saali kogunemiseks. Märkamatult oli möödunud tund. Lastele meeldis kõige enam taskulambiga pööningule kiigata. Paljud imestasid, et loodusainete klassi telliskivisein on hoopis korstnalõõr. Usun, et kõik need, kes tegid tiiru mõisa sees ja ümber oskavad nüüd detaile paremini märgata. Kellel tekkis huvi, võib tulla külla „Unustatud mõisate“ ajal 8., 22., 23. juulil ning 12. augustil ning ise lähemalt uurida.   

15.06 - 9.kl lõpuaktus


 

 

Rakvere vallavalitsuse korraldus (link): 

Lasila Põhikooli 2017/2018 õ-a koolivaheaegade kehtestamine

 


 Õpilasüritused III veerandil

jaanuar - LASILA LASTEAED 45

Käesoleva aasta jaanuaris tähistas Lasila lasteaed oma 45. aastapäeva. Õpilaste ja endiste lasteaia laste abiga sisustasime Baeri tornis näituse. Siin saab näha diplomeid, joonistusi, kaarte, esemeid, käsitööd ja ka lugeda mälestusi. Eesti keele tundides kirjutasid õpilased õpetaja Liisi juhendamisel oma lasteaia mälestusi. Need, mis olid Lasila lasteaiast, kogusime kokku ning talletasime kooli arhiivi.

Kutsume üles lasteaia vilistlasi kirja panema oma meenutusi lapsepõlvest, mis on seotud lasteaiaga ning saatma need kooli. Näitust saab vaadata septembrini.

10.02 - EV 100. Fotojaht "Enne ja nüüd"

10.veebruaril oli kooliperel võimalik tutvuda 2016. aasta fotovõistlusega „Enne ja nüüd“. Selle võistluse korraldajateks on Eesti Geoinformaatika Selts (ESTGIS), millest võttis osa 6.klass. Ajapaik.ee portaalis on Lasila kohta oma kaust, kus leidub väga vanu fotosid. 6. klassi õpilased pildistasid neid paiku uuesti ja lisasid neid vanade fotode juurde. Koos vaadati vanu pilte ning leiti erinevusi. Lisaks õppisime uute, ülepidistatud fotode lisamist ning kaardil asukoha määramist.

Ajapaik.ee portaal on kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Tore, et sinna sai lisatud ka Lasila fotod, sest eks on ju Lasilagi killuke Eestimaast. Huvilised võivad vaadata paljude Eestimaa paikade kohta fotosid internetist ajapaik.ee

14.02 - Sõbrapäev

Sõbrapäeva tähistasime koolis täpselt õigel päeval, 14. veebruaril. Kes on sõber? Sõber on see, kes on usaldusväärne, lahke ning hea – temaga koos on alati lõbus. Kes on inimese parim sõber? Vastus on kiiresti varnast võtta: „See on koer“. Valentinipäeva tegevused algasid juba hommikul, mil klassist klassi käis südametepuistaja, jagades kõigile numbritega südameid. Igaüks pidi numbri järgi endale paarilise leidma, seda võimalikult kiiresti. Miks? Kiiremaid otsijaid ootasid magusad auhinnad. Päevaparooliks oli seekord peakate. Iga klassi õpilaste seas võis leida põnevaid valikuid. Mainimata ei saa jätta ka õpetajaid, kelle seas ruulisid kübarad ja lilleõiekesed. Sõpru sai rõõmustada kinkides neile isetehtud kaarti või Gerty & Gayle lilleletilt soetatud kauneid lilli.

Õpetaja Rimma oli külla kutsunud neljajalgsed sõbrad, üks osavam kui teine … . Pere lemmiku olid kooli kaasa toonud 3. klassi õpilane Marie Eliis, 4. klassi õpilane Lisandra ning 6. klassi Gerty. Ja need ei olnud mitte põues, nagu Tootsil filmis „Kevade“, vaid meie kooli saalis. Iga koeraomanik sai võimaluse demonstreerida oma neljajalgse sõbra oskusi. Saalis olnud publik vaatas huviga, mida kõike oskasid teha need kolm koera.

Sõbrapäev pidi lõppema sõbrapäevateemalise „Rooside sõjaga“, ent õpetaja Eve ja digimaailm ei olnud sõbrad sel päeval. Kuid päev ei jäänud punktita, vaid sai lõpetatud hoopis AINULT TANTSI (otsetõlge) hoogsas rütmis. Peab tõdema, et viperustele vaatamata oli sõbrapäev täis tähelepanu ja sõprust. Seda kinnitavad õpilaste näoilmed iga klassikollektiivi ukseaugu fotol …

 22.02 - Eesti Kontsert esitleb "Ei pea mitte püsti tõusma"

Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva tähistamine Lasila koolis sai alguse juba 22. veebruaril, mil meil olid külas laulev näitleja Jüri Aarma ja Ooper-Kvartett. Erinevate maade hümne tutvustava kontserdi nimeks oli “Ei pea mitte püsti tõusma”. Saime teada, et näiteks USA hümni sõnad kirjutati vangipõlves ümbriku tagaküljele ja viisina kasutati ühte brittide klubilaulu. Jüri Aarma esituses kuulsime ka ENSV hümni “Jää kestma, Kalevite kange rahvas”, mille viisiga Aarma sõnul on Ernesaks hulga rohkem vaeva näinud kui Pacius, kes praeguse Eesti-Soome hümni on loonud hoopis lõbusa tudengilauluna. Meile kõigile tuntud viis “Ei seedrid, ei palmid, ei kasva me maal”, on aga Vaikse ookeani saareriigi Mikroneesia hümniks. Kontsert oli meeleolukas ja pakkus mõtteainet veel pikaks ajaks. 

23.02 - Vabariigi aastapäeva aktus ja direktori vastuvõtt

2.03 - Koostöös Veltsi kooliga BAER 225 (teadlane Baer, munalabor)

2. märtsil oli Lasila koolimaja täis laste kilkeid ja naeru, mängu ja tarka juttu. Olime külla kutsunud Rakvere valla teise kooli ehk Veltsi kooli 1.-4.klassi lapsed, et üheskoos tähistada maailmakuulsa loodusteadlase Karl Ernst von Baeri 225. sünniaastapäeva. Mõisasaali kogunenud kahe kooli 1.-4.klassi õpilastele ning õpetajatele ütles tervitussõnad kooli direktor Katrin Murakas, kes soovis kõigile pead pidutuju. Seejärel jagasime 47 õpilast rühmadesse. Kokku sai osaleda kahes rühmatöös. Kõigil oli võimalik kuulata mõisaringis teadmisi kogunud õpilasgiidide esituses Baeri elulugu. Täname siinjuures 5. ja 6. klassi noori giide - Gerty, Gayle, Denel, Marleen, Merike, Jan ja Mathis.  Teises rühmatöös andis 9.kl õpilane Erika lühiülevaate Lasila mõisa ajaloost. Rõõmus trall algas mängutunni ajal. Peale lõunasööki siirdusime Lasila Noortekeskusesse, kus kolmel erineval korrusel sai sportida, mängida Lasila kooli õpilaste poolt koostatud lauamänge ning lahendada Baeriga seotud ristsõnu ja täherägastikke. Tore, et saime koos pidutseda, uusi teadmisi ning omavahel sõpradeks.

7.03 - Läti klaasipuhujate esitlus

7. märtsil käisid meil külas klaasipuhujad Lätist, Ventspilsist. Esitluse käigus nägime kuidas klaasist kujuke valmib ja saime teada huvitavaid fakte klaasi kohta. Mõned said ka ise klaasimulli puhuda. Tähelepanelikud kuulajad, kes vastasid õigesti küsimustele said auhinnad . Iga laps sai endale mälestuseks väikese klaasist suveniiri.

9.-10.03 - Emakeele ainepäevad

Selleaastased emakeele ainepäevad olid suuresti inspireeritud lastekirjandusest. Toimus küll ka traditsiooniline ülekooliline etteütlus, selgitamaks välja parimaid õigekirjutajaid. Esimeses kooliastmes oli neid suisa kolm: Aleksandra Aaver, Kirke Helene Kangur ning Kaisa Liivak. Teise kooliastme parim oli Mariken Labi ning kolmanda kooliastme parim Ingrid Udeküll. Õpetajatest oli parim õigekirjutaja õpetaja Tiina Mesi.

Teised tegevused olid kõik seotud lastekirjandusega. Viktoriin, milles tuli tunda katkendite põhjal lasteraamatuid ning meenutada ka, kes on autor. Lasila Põhikooli parim lastekirjanduse tundja oli direktor Katrin Murakas ning talle järgnes kolmanda klassi õpilane Kadriin Viidemann.

Juba jaanuarikuu lõppedes sai iga klass endale loosi teel ühe eesti lastekirjaniku nime, kelle elust ning loomingust tuli kokku panna plakat. Samuti oli vaja koostada väikene etteaste ühe tema raamatust võetud katkendi põhjal. 

16.03 - 7.-9.kl õppekäik ERM-i

Lasila kooli 7.-9. klassi õpilased võtsid 16. märtsil suuna lõuna poole- sõitsid õppekäigule Tartusse.

Külastasime Eesti Rahva Muuseumi, kus tutvusime väljapanekute ja püsinäitustega.Avastamisrõõmu jagus kõigile, nii õpilastele kui ka õpetajatele. Liikusime ajateljel tänapäevast jääaja lõpuni. Nooremat generatsiooni paelusid enam interaktiivsed tegevused. Eriti põnevaks osutus voodi, mis esmalt jäädvustas sellel pikutanu ning seejärel esitas rekonstruktsiooni juba tühjale asemele. Samuti pakkus noortele huvi omaaegne 60- ndate aastate stiilis elutuba oma kuulsuste ja muusikutega. Giidi poolt juhitud ekskursiooni käigus oli igal õpilasel ülesanne jälgida näitusel olevate esemete mustreid. Hiljem kujundas igaüks paberile oma pere märgise.

Pärast lühikest ekskursiooni juhatati meid töötuppa, kus põletasime pannilabidale juba eelnevalt kavandatud sümbolid. Ise tehtud, hästi tehtud!

Ajalooga tutvutud, pisut kehagi kostitatud, tuli jalgadele valu anda. Lõunakeskuse Jäähall oliselleks just sobilik koht. Jääl juhtus nii mõndagi…Lõpp hea, kõik hea!

 17.03 - Veerandi lõpetamine


 

Õpilasüritused II veerandil

31.10 - Kontsert sarjast MÕISAMÄNGUD "Vene hing" 5.-9.kl

Vene muusika on maailmas väga armastatud ja esitatud, paljude meelest ei tunneta seda siiski keegi nii hästi kui venelased ise. Sellepärast oligi meil väga hea meel kuulda Moskvast pärit pianisti Natalia Suharevichit, kelle esituses kuulsime katkeid Tšaikovski populaarsest teosest "Aastaajad" ja Rahmaninovi kaunist muusikat. 

Kontserdil esines ka noor pianist Tähe-Lee Liiv.

Natalia Suharevich kiitis meie õpilasi, kes osaksid vaikselt kuulata ja pianisti suure aplausiga tänasid. 

7.11 - Kodu-uurijate õppekäik Kiltsi Põhikooli

6. klassi mõisaringi õpilased käisid koos 8. kl Ingrid Udekülli ja 9. kl Erika Hocstätteriga tutvumas Kiltsi Põhikooliga. Oma kooli ajalugu tutvustasid õpetaja Liisu Tähe juhendamisel 7. ja 8. klassi õpilased. Suures ja ilusas mõisakoolis oli palju uudistamist keldrist ülakorruseni. 

Meil on hea meel oodata noori giide Kiltsist külla veebruaris, kui tähistame Karl Ernst von Baeri 225.sünniaastapäeva ja siis teevad giidituuri juba Lasila õpilased. 

8.-11.11 - KARUPOEG PUHH 90. Puhhi nädal raamatukogus

Lasila Põhikool tähistas maailmakuulsa Karupoeg Puhhi auväärset 90-juubelit. Raamatupidu kestis 08.11. – 11.11 2016 ja lugemissaalist sai taas muinasjutumaa. Valmis „100 akri mets“ koos kõikide raamatutegelaste kodudega nagu „Ökuli maja“, „Jänese urg“, Nodsu maja“, „Puhhi lõks elevantside jauks“ jne. Mängud olid enamuses seotud õhupallidega. On ju lause “Keegi ei saa kurvastada, kui tal on õhupall” suhteliselt kuulus Puhhi ütlus. Kolmel päeval külastas Karupoeg Puhh meid isiklikult (versus Kevin, Gerty ja Oliver Karl), kes lustis lastega koos terve päeva.

Kõige tähelepanuväärsem vahetunnimäng oli „Kus Iiah kaotab ja Puhh leiab ühe saba“, kus sai Iiahi pildile saba pimesi tagasi panna. Kadunud saba aitasid tagasi panna nii postiljon, lasteaialapsed kui ka Gerli Padar. Aitäh Karoliinale pildi joonistamise eest!

Kõik koolimaja uksed said täis Puhhi kuulsaid luuletusi ehk UKSEÜMINat.

Nutitelefonidega sai lahti muukida Puhhi kuulsaid ütlemisi, mis olid tehtud QR koodideks. Aitäh õpetaja Annelile, kes seda mängu korraldas!

Põnevust lisas peidetud Puhhi piltide otsimine koolimajast, millega sai raamatukogus lunastada kommi ja Puhhi kleepse. Aitäh õpetaja Liisile ristsõna ja kleepsude eest ning samuti aukartust äratava näituse eest, kuhu ta tõi oma Puhhi asjade kogu! Väljakuulutatud konkurssidele toodi joonistusi ja retsepte!

Lõpetuseks katsime piduliku laua, laulsime Puhhile sünnipäeva laulu ja sõime laste valmistatud fantastilisi magusaid hõrgutisi. Aitäh õpetaja Anule ja neljale kokkamise meeskonnale!

Notsu: “Kuidas kirjutatakse sõna armastus”?

Puhh: “Armastust ei pea kirjutama… seda peab tundma”.

                                 Mängida aitas Lasila põhikooli raamatukoguhoidja Kadi Prants

8.11 - Õppekäik Meremuuseumisse, Eesti Toidu muuseumisse 7.-9.kl

Käesoleva aasta 8. novembri hommikul sättisid 7.-9. klassi 19 noort ja 3 õpetajat end pealinna poole teele. Esimeseks sihtpunktiks oli Masina tänaval hiljuti avatud Eesti Toidu Muuseum. Seal said õpilased (ka õpetajad) uusi tarkuseteri meie rahvuskalast– räimest. Läbi erinevate mänguliste tegevuste saime kõik end proovile panna. Näiteks vanade kilukarpidest mängunuppudega lauasuurusel räimekarbil lauamängu mängida või seinal oleva Tallinna linna silueti taustal infotahvleid seinast välja tõmmata ja õigesse kohta panna. Kuna tegemist oli ikkagi toidu muuseumiga, siis igaüks meist sai käe valgeks naturaalse marjajahuga rikastatud kamajahuga kama tegemises. Valikus oli nii mustika-, vaarika-, astelpaju-, šokolaadi- ja kirsimaitseline kamasegu. Segasime kamajahu keefiriga. Küll maitses hästi!

Väike soojendus tehtud, siirdusime mere poole Vesilennuki tänavale külastama Lennusadamat. Külastasime näitust „Viikingid: elu legendide taga“. Saime teada nii mõndagi, mida enne ei teadnud. Viikingitel polnudki sarvi!? Põnev oli kuulata giidi juttu viikingite tavadest ja eluolust. Ja ega ikka üks õppeekskursioon ilma laulu ja hamburgerita pole see õige! Seega manustasime tagasiteel hulganisti burkse ja huumorimeel ruulis ... Õppereis läks korda!

10.11 - Kontsert GERLI PADAR, kell 11.00 1.-9.kl

Gerli Padari näol on tegemist Eesti ühe värvikama solisti, näitleja ja saatejuhiga. Vahetul ja südamlikul kohtumisel rääkis Gerli põnevaid lugusid oma elust ja tööst artistina ning laulis südamelähedasi laule.

Enne esinemist jõudis Gerli läbi hüpata 2. klassi muusikatunnist ja lugemissaalis vaimustuda Puhhi sünnipäeva tegevustest. Meie lastel on Gerli arvates väga vedanud, et meil selliseid vahvaid asju korraldatakse.

Kõikidel soovijatel oli võimalus saada autogramm ja teha selfi koos Gerliga. Positiivne energia, mida artist kaasa tõi, hõljus majas veel mitu tundi peale tema lahkumist. 

17.11- Õppekäik Politseimuuseumisse 5.kl

Saime teada, milliseid asju ei tohi autos lahtiselt hoida. Mängisime mässajaid ning C-komandot. Räägiti, kuidas end varaste eest hoida, saime infot narkootikumide kohta. Oli võimalus kanda joodikuprille.

Kõige suuremat lõbu pakkus fotoroboti abiga klassijuhatajast pildi tegemine ning laseritest läbi kõndimine. Lõpetuseks läksime tänavale autode sõidukiirust mõõtma.

28.11 - Esimese advendi tähistamine

Lasila koolipere süütas oma advendiküünla 28. novembril. 7. ja 8. klassi õpilased koos kahe mängurühma lapsega valmistasid eelnevalt ette kuuldemängu "Vana Martini jõulukülalised". Jõulujutt julgustas märkama abivajajaid ning tähtsaks pidama ka väikeseid heategusid.

Lasila kooli lapsed kuulsid võimalusest teha head projekti "Täht idas" kaudu, mille kohta saab täpsemalt infot http://www.starintheeast.net/. Lõpetuseks laulsime õpetaja Keio poolt õpetatud laulu "Nüüd küünla me süütame taas".

29.11 - Õppekäik Vabaõhumuuseumisse 1.-4.kl

6.12 - Eesti Lasteteater "Imerohi" 1.-4.kl + lasteaed, hind 2.-

9.12 - Rakvere Teater "Lärmisepa tänava Lota" 1.-4.kl

15.12 - Kitarrikontsert, kell 9.00 1.-9.kl

20.12 - Lasteaia JÕULUPIDU

21.12 - Kooli JÕULUPIDU

22.12 - Poolaasta lõpetamine

 


Õpilasüritused I veerandil

13.09 - Lääne-Viru noorte inspiratsioonipäev Rakvere Teatris 8.-9.kl

 Lääne-Viru noorte inspiratsioonipäev oli ülesehitatud lõimides füüsika, inimeseõpetuse, draama, muusika ja kehaline kasvatuse.

Meie ette pidi algselt astuma oma lugu ja teekonda jagama Tõnis Niinemets (ootamise aeg tundus nii pikk), kuid võta näpust, parajal hetkel astusid lavale hoopiski Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 11. lennu noored näitlejad, kes näitlejaks saamisest rääkisid. 

End koolitajana, noorsootöötajana ja õpetajana tutvustanud  Pille Kriisa pani saalis olnud noored kaasa mõtlema, et miks vanemad inimesed tihti peale noori ei mõista (ehk kuidas mitte mõista noori). Keegi meist poleks osanud oodata, et koolitaja väljalülitatud nutiseadmed lubab sisse lülitada ning neid näppida … Aga seda kokkuleppeliselt teatud aja!

JJ Streeti looja Joel Juht rääkis oma mitmest ametist, nägime ka noori tantsijaid laval. Ühesõnaga, kes teeb see jõuab!

Räppar Jarek Kasar tutvustas seevastu oma loomingu „teket“, kuid tema ei uskunud inspiratsiooni …

Lisaks saime sõna otseses mõttes valgustatud valguse teemal ehk siis  Rakvere Reaalgümnaasiumi õpetaja Laura Hermi ja tema juhendatava teadusteatri „Tipp ja Pauk“ vahendusel jälgisime põnevat ja efektset füüsikatundi valgusest.

Lääne-Viru maavanema Marko Torm soovis kõigile noortele tuult tiibadesse oma unistuste jõustamisel. Igaüks meist pani sellel päeval midagi kõrva taha …

                                                                                õp. Anu ja õp. Eve

 14.09 - Spordipäev Rakvere staadionil

Palju õnne! Diplomi kõigil neljal alal 5.-6. ja 7.-9. klassi arvestuses võitsid:

Helery-Victoria Ruuk

Martin Ottokar

Denel Karrik

Lisette Selezen

Karoliina Kask

Oliver Karl Laks

Väiksematest olid tublimad Helander-Paul Tähtväli ja Jane-Liis Pärnamets.

21.09 - Kohaliku toidu päev

Leader projekti raames korraldas MTÜ Partnerid meie koolis kohaliku toidu päeva. Tähendas see seda, et kõik sellel päeval pakutu valmistati kokkade ja õpilaste poolt kohalikuust toorainest. Menüüs oli köögiviljavokk, kartulikotletid, hakklihapallid juustuda ja kamavaht värskete vaarikatega. Kõik oli väga maitsev!

Hiljem räägiti õpilastele mahetootmisest ja selle eelistest tervisele tavatootmise ees. Kõik said omale valmistada ka tervisliku müslibatooni meega. Kaupluses käies oleme nüüd teadlikumad oma eelistustes!

21.09 - Algklasside külaskäik mängurühma

Algklasside õpilased käisid mängurühmal külas, et koos väikeste mängukaaslastega tähistada sügise algust.                                                                                                               Teise klassi õpilased tervitasid mudilasi meeleolukate sügisluuletustega. Mängurühma õpetajad organiseerisid huvitavaid teatevõistlusi kiiruse, osavuse ja nutikuse peale. Peale võistlusi õues oli aeg tubasteks tegevusteks. Koolilapsed olid meisterdamise tarvis kaasa võtnud sügisande. Ühise meisterdamise käigus said lapsed üles näidata loovust ja fantaasiat, koolilapsed abistasid mudilasi töö käigus. Lõpptulemusena valmisid vahvad loomad, mehikesed ja muud põnevad asjad.

Toreda päeva lõpetuseks toimus ühispildistamine ja väike maiustamine.

27.09 - Baeri kivi 40. Külas Ülo Niisuke

Ülo Niisuke meenutas, et kui 1976. aastal möödus Baeri surmast 100 aastat, otsustati paigaldada tähtsa loodusteadlase lapsepõlve koju mälestuskivi. Tähistamine toimus UNESCO egiidi all. Valitsuse otsusega moodustati vabariiklik komisjon, kuhu kuulusid valitsuse esindajad, Eesti Teaduste Akadeemia esindajad ja kohalikud juhid. Ka Ülo Niisuke, kes oli siis Rakvere RSN TK esimees, määrati komisjoni. 

Mälestuskivi avamise kuupäevaks oli 2. oktoober 1976. Kivi kaunistas Karl Ernst von Baeri bareljeef,mille valmistas skulptor Aime Jürjo. Suure panuse kivi paigaldamiseks andis ka Energia kolhoos. Vanu pilte vaadates leidsime, et nii mõndagi on kivi ümbruses muutunud. Baeri tähtsus aga püsib senini Lasilas muutumatuna.

5.10 - Õpetajate päev

6.10 - Tammepäev ja tammeallee istutamine Lepnale

Tammepäeval korraldasime erinevaid tegevusi nii õues, töökojas kui ma tubastes tingimustes. Õpilased said palju uusi teadmisi, võtsid mõõtu erinevates võistlusmängudes ja meisterdasid nutika tammetõrumänguasja. Elevust tekitas töö gruppides, kuhu kuulus õpilasi 1.-9.klassini, seega said suuremad väiksematele abiks olla ja väiksemad suurematega paremini tuttavaks. Üheskoos maitsesime tammetõrujahust kooki, mis oli parem kui arvata osati.

Päeva lõpus sõitsime Lepnale, et istutada üheskoos valla sünnipäeva tähistamiseks 25 tammepuud. Selle päeva märgiks kinkisime ka vallale tammekogumiku, mis sisaldas luuletusi, muistendeid ja kauneid pilte, mida õp. Liisi ja Ruth Kapperi juhendamisel juba paar nädalat viimistletud sai. Oli huvitav ja teistsugune päev, milletaolist kindlasti tasub korraldada ka edaspidi. 

10.10 - Eesti Noorteühenduse programm "16-aastaselt valima" 6.-9.kl

Kenad noored inimesed Eesti Noorteühenduste Liidust käisid meie õpilastele rääkimas kodanikuaktiivsusest, kodanikuosalusest ja noorte võimalustest olla aktiivne ühiskonnaelus kaasalööja. Pikemalt peatuti teemal 16-aastaselt valima. Selline võimalus avaneb esmakordselt 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimisel ning tänased üheksandikud on siis juba valijad.

Viidi läbi ka simulatsioonimäng koalitsiooniläbirääkimistest. Saime teada, et raha on alati vähe ja teha on vaja alati palju, mistõttu läbirääkimised valikute tegemiseks on äärmiselt olulised. 

12.10 - Algklasside õppekäik Pajusti keraamika, Päästeamet

Külastasime 1.-4. klassi õpilastega Pajusti Keraamikatehast. Õpilased said jälgida protsessi, kuidas savist valmib toode. Suurema osa tööst tegid masinad. Käsitsi tehti vaid viimistlustöid. Lapsed nägid, et töö toimub mürarikkas keskkonnas, on tolmune ja kohati ka füüsiliselt raske. Enamus lastest pidas seda tööd vajalikuks, sest tulemuseks on ilusad ja kvaliteetsed nõud. Nii mõnigi laps ostis tehasepoest mälestuseks kaasa kruusi.

Õppekäik jätkus Eesti Politseimuuseumis. Õpilased said ülevaate politseinike igapäevatööst ja erinevatest töövaldkondadest. Osalesime programmis „Spioonid ja salakuulajad“.  Rollimängus said õpilased kehastuda liikluspolitseinikuks, kes mõõdab tänaval autode sõidukiirust. Veel mängisid nad uurijat, kes võtab kaardile sõrmejälgi, koostab fotorobotit või tuvastab valeraha. Läbi praktilise tegevuse katsetasid õpilased turvavöö stendi, mõõtsid enda reaktsioonikiirust, proovisid joodikuprille ning osalesid massirahutuses.

Õppepäev lõppes muuseumi hoovis, kus oli võimalus istuda  politsei patrullautos,  politseibussis või kasutada teisi atraktsioone.

Ekskursioonipäev oli tegus ja hariv.

21.10 - Veerandi lõpetamine

Ootame taas lapsevanemaid, vilistlasi ja külalisi osalema projektis "Tagasi kooli". 

 


 

Ilusat algavat kooliaastat!

Tunniplaanid ja konsultatsioonide ajad ilmuvad kodulehele 6. septembriks. 

Kooli T-särke saab osta raamatukogust. 

Lähiajal riputame üles ürituste plaani. Spordipäev toimub 14. septembril Rakvere staadionil. 

Ka sellel õppeaastal pakume hommikuputru ning vahetusjalatsid on endiselt kohustuslikud. 

Koolivaheajad: 22. - 30. oktoober, 23. detsember - 8. jaanuar, 18.- 26. märts. Suvevaheajale saavad lapsed 6. juunil. 


 

Arhitektuurimuuseumi ja Kultuuriministeeriumi eestvedamisel on valminud uhiuus mõisakoolide koduleht www.moisakoolid.ee

Palju infot Eesti mõisakoolide, sh Lasila kohta, huvitavat õppematerjali, reisiplaane ja uudiseid. 

Külastage!

 


KOOLITARBED, MIDA VAJAB 1. KLASSI ÕPILANE:

 • pinal – soovitav pehmest materjalist;
 • ruudulised (väikesed ruudud), joonelised-16 joonega ja abijoontega vihikud. Esialgu vajalik 1 jooneline, 1 ruuduline vihik; 
 • vihikute mapp;
 • 5 kiirköitjat– tööde hoidmiseks;
 • harilikud pliiatsid (3tk) –keskmise pehmusega (HB);
 • värvipliiatsid (12 värvi), viltpliiatsid (6 värvi);
 • marker ja markerilaud (väike valge tahvel), lapp kustutamiseks;
 • 20-cm pikkune joonlaud;
 • ümbrispaberid/kaaned õpikutele, kilekaaned vihikutele;
 • pliiatsiteritaja;
 • kustutuskumm;
 • liimipulk, PVA-liim;
 • käärid;
 • suur pakk voolimissavi, plastiliin;
 • värvilised paberid, kartongid, lainepapp, siidpaberid (mapp paberite hoidmiseks);
 • karvatraat, liikuvad silmad;
 • joonistuspaberid (A-3, A-4);
 • guašid, vesivärvid, segamisalus, veetops, lauakate, lapp laua puhastamiseks;
 • plastmasskarp maalimistarvete hoidmiseks;
 • õlipastellid;
 • 3 erineva laiusega pintslit;
 • dressid, spordijalatsid, suusad, ujumisriided, ujumismüts;
 • vahetusjalatsid – õhku läbilaskvad ja lapse jalga toetavad sandaalid;
 • paberist käterätikud ja taskurätikud, kamm.

Kõikidel õppevahenditel peab olema õpilase nimi.
Õpilaspäevikut ei ole tarvis osta.

 

 

 

© 2017 Lasila põhikool